Eğitimin teorik eğitimleri esnasında sizler, dalış öncesindeki evre esnasında fikren, fiziksel olarak ve malzeme anlamında tam bir hazırlık gerçekleştirmeyi ve kontrolü sağlamayı, stresin sebep, belirti ve çeşitlerini, ilk yardım malzemelerini ve tekniklerini, kazaya nasıl müdahele edeceğinizi, grup dalışlarının nasıl organize edileceğini, dalış malzemelerindeki arızalara nasıl müdahele edileceğini, kompresör kullanımını ve küçük tekne kullanımı konularını öğreneceksiniz.

Pratik eğitimlerde ise sizlere grup dalış organizasyonu ve asistanlığı, derin dalış, gece dalışı, kurtarma dalışı becerilerinizi geliştirici dalışlar yaptıracak ve aynı zamanda da kopressör kullanımı öğretilecektir.

Katılım şartları
 

  1. 18 yaşını doldurmuş olmak,
  2. Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısında engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak,
  3. İki yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
  4. İki yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,
  5. En az ilköğretim diplomasına sahip olmak


Sertifika düzeyinin tarifi

Üç yıldız dalıcı Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Yine üç yıldız dalıcı her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyime sahip olan dalıcıdır. Önderlk yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür. Sualtı kurtarma ve ilkyardım konularında gerekli eğitimi almıştır ve uygulayabilir. Görevli olduğu durumlarda dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir. Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir ve yaptırabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder